Pasty do zębów Curaprox

Fluorki, środki powierzchniowo czynne i enzymy: ważne jest nie tylko co pasta do zębów zawiera, ale również to czego nie zawiera:

Pasta do zębów - pomocny asystent - Fluorki, środki powierzchniowo czynne i enzymy: ważne jest nie tylko co pasta do zębów zawiera, ale również to czego nie zawiera

Każdy, kto poczuł dziwny smak w ustach po umyciu zębów, powinien przyjrzeć się bliżej, co w rzeczywistości zawiera jego pasta do zębów. Jest to szczególnie ważne, jeśli cierpisz na suchość w ustach, podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej, czy zmagasz się z aftami. Oczywiście są tam fluorki, pytanie jednak które? Znajdziesz tam również substancje czyszczące, spieniające, ale jakie? I dlaczego pasta do zębów Curaprox zawiera enzymy?

Pasta do zębów - pomocny asystent - Fluorki

Fluorki:

Społeczność naukowa zgodziła się w tej kwestii: fluorki zapewniają skuteczną ochronę przed próchnicą. Odpowiadają za twardnienie i remineralizację szkliwa, a nawet mają działanie antybakteryjne. Nie osiągnięto jednak konsensusu czy aminofluorek, czy fluorek sodu jest lepszy.

Fluorek sodu jest to związek jonowy, utworzony przez reakcję z pierwiastka śladowego fluorka z sodem; w podobnej reakcji z sodem powstaje sól kuchenna, z chlorem zamiast fluoru. W przeciwieństwie do tego, aminofluorki są tworzone przez hydrofluoridisation, nazywane aminami, które z kolei otrzymuje się w tłuszczów zwierzęcych. Fluorek sodu i aminofluorki stosuje się, aby zapobiegać próchnicy. Fluorek sodu jest produktem naturalnym, który zapewnia podobną dostępność fluoru co aminofluorek.

Który więc powinienem wybrać: fluorek sody czy aminofluorek ?

Aminofluorek jest skutecznym środkiem i osoby które nie cierpią na dolegliwości w postaci podrażnienia błony śluzowej lub owrzodzenia jamy ustnej nie musza rezygnować z past zawierających aminfluorek.

Aminofluorek zawarty w małej dawce w paście do zębów rzadko jest przyczyną podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej lub owrzodzenia jamy ustnej, aczkolwiek może być postrzegany jako potencjalna przyczyna tego stanu. Po pierwsze aminofluorki tworzą środowisko lekko kwasowe, które może podrażniać błonę śluzową jamy ustnej. Po drugie aminofluorki również działają jak środki czyszczące lub pieniące (detergenty). Detergenty bardzo często podrażniają błonę śluzowa jamy ustnej.

Pacjentom, którzy mają tendencję do podrażnień błony śluzowej jamy ustnej, a nawet do powstawania owrzodzeń jamy ustnej, zaleca się, poza delikatnym podejściem do swojej błony śluzowej jamy ustnej, używanie pasty do zębów zawierającej fluorek sodu.
Fluorek sodu nie oddziaływuje kwasowo; jest pochodzenia naturalnego oraz zapewnia ochronę przed próchnicą tak samo dobrą jak aminofluorek. Różnica: fluorek sodu nie podrażnia błony śluzowej jamy ustnej i nie przyczynia się do powstawania owrzodzeń.

Pasta do zębów - pomocny asystent - Środki czyszczące i pieniące: agresywny SLS

Środki czyszczące i pieniące: agresywny SLS:

Każdy z nas zna uczucie suchej skóry po użyciu niektórych szamponów. SLS (laurylosiarczan sodu) jest skutecznym środkiem powierzchniowo czynnym (występuję w środkach czyszczących, w środkach pieniących) stosowanym w szamponach i pastach do zębów.

Jednakże SLS działa jako bardzo silny detergent, który atakuje warstwy lecytyny komórek. W najgorszym wypadku, komórki giną, ponieważ nie są już chronione przez warstwę lecytyny. W mniej poważnych przypadkach skóra i błona śluzowa są podrażnione. Udowodniono również, że istnieje powiązaniu pomiędzy powstawaniem wrzodów i aft a SLS.

Jedno z badań dowiodło nawet, że pasty do zebów zawierające SLS  powinny być klasyfikowane jako bardzo drażniące. Badania wykorzystujące jaja kurze wykazały, że SLS przechowywany w komórkach błony śluzowej powoduje ich wymieranie. Kolejne badania pokazały związek między SLS a krwawiącymi dziąsłami, a także, że jest to sprzyjające środowisko dla powstawania wrzodów i aft w jamie ustnej.

Jak to w większości przypadków bywa, wszystko zależy od poziomu dawkowania. Badania pokazują, że SLS w stężeniu poniżej 2% nie jest uważane za szkodliwe. Dlaczego więc podejmować niepotrzebne ryzyko?

Co więcej, detergenty zawierające SLS powodują wysuszanie, które jest zauważalne w postaci lekko nieprzyjemnego odczucia po umyciu zębów.

Ochronne enzymy:

Przeciwbakteryjne właściwości śliny są ważnym czynnikiem w ochronnym systemie jamy ustnej -  a ten efekt można dodatkowo ulepszyć.

Jeżeli enzymy, które są już obecne w naturalnej ślinie dodamy do pasty do zębów, to naturalna ochrona śliny potęguje: mniej płytki nazębnej, mniej kamienia nazębnego, naturalna remineralizacja.

Pasta do zębów - pomocny asystent - Enzymy: system laktoperoksydazy

Enzymy - system laktoperoksydazy:

Enzymy są białkami, które zwiększają liczbę licznych reakcji biochemicznych, które zachodzą w organiźmie człowieka. Na przykład, pasta do zębów Enzycal zawiera enzymy amyloglukozydazy, okzydazy glukozowej i laktoperoksydazy, które występują naturalnie w ślinie. Enzymy te przyczyniają się do zmniejszenia tworzenia się płytki nazębnej, a tym samym zapalenia dziąseł. Enzymy w Enzycalu mogą zmniejszyć stres oksydacyjny.

Ślina pełni bardzo ważną funkcję ochronną, wspierając przy tym naturalną florę jamy ustnej, hamuje również działanie szkodliwych bakterii.

Pasta Enzycal 1450:

Świeży smak. Wysoka zawartość fluorku sodu: 1,450 ppm. Wiek: 12+. Podwójna ochrona przed próchnicą, dzięki fluorkom sodu i systemie laktoperoksydazie. Współczynnik ścieralności: RDA 60. Podobnie jak w przypadku wszystkich pasta do zębów ENZYCAL: system laktoperoksydazy zwiększa przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz przeciwwirusowe działanie śliny, zwiększa również jej przepływ. Nie zawiera SLS: delikatna dla błony śluzowej jamy ustnej, chroni przed podrażnieniami - zwalcza powstawanie aft. Wyprodukowana w Szwajcarii.

CURAPROX Enzycal 1450 ppm

Pasta Enzycal 950:

Łagodna przeciwpróchniczna pasta do zębów, zawierająca 950 ppm fluorku sodu. Łagodny miętowy smak, formuła nie zawierająca SLS oraz brak silnych olejków eterycznych redukuje powstawanie aft. Enzycal zawiera trzy enzymy już znajdujące się w ślinie, które wzmacniają szkliwo, przeciwdziałają odkładaniu się płytki nazębnej. Pasta Enzycal pogłębia hydrodynamiczny efekt działania szczoteczki sonicznej. Smakuje i działa tak łagodne, że pomaga nawet leczyć afty.

CURAPROX enzycal 950 ppm

Black Is White:

Odświeżająco limonkowy smak! “Black Is White” wybielająca pasta do zębów usuwa przebarwienia za pomocą aktywnego węgla, a nie poprzez mechaniczne lub chemiczne wybielanie. 1450 ppm fluorku sodu. System enzymatyczny. 15 000 ppm hydroksyapatytów. Niebieski filtr fizyczny, uczucie chłodzenia podczas szczotkowania. Nie zawiera SLS. Nie zawiera triklosanu. Nie zawiera środków wybielających. Wyprodukowana w Szwajcarii.

Black Is White pasta do zębów z aktywnym węglem - zestaw

White Is Black:

Ekstra łagodny smak. “White Is Black” wybielająca pasta do zębów usuwa przebarwienia za pomocą aktywnego węgla, a nie poprzez mechaniczne lub chemiczne wybielanie. 1450 ppm fluorku sodu. System enzymatyczny. 15 000 ppm hydroksyapatytów. Niebieski filtr fizyczny, uczucie chłodzenia podczas szczotkowania. Nie zawiera SLS. Nie zawiera triklosanu. Nie zawiera środków wybielających. Wyprodukowana w Szwajcarii.

Zapraszamy do naszego gabinetu, w ofercie szeroka gama produktów Curaprox.

Oferta produktów Curaprox

Produkty firmy Curaprox, gablota w gabinecie Stomatologia dla uśmiechu