Technologie

Diplomat Adept DA270 - Wszystko co najlepsze dla Pacjentów

gabinet_006Unit z fotelem zawieszonym na bloku spluwaczki i górnym prowadzenie rękawów pozwala na łatwe ustawianie fotela i regulację pozycji oparcia.

Ergonomiczna konstrukcja umożliwia lekarzowi, asyście i pacjentowi, naturalną i wygodna postawę w czasie zabiegu.

Wykonany ze stali nierdzewnej, zagłówek 3D z przegubem kulowym, umożliwia dogodne pozycjonowanie w trzech płaszczyznach, nawet w czasie wykonywania skomplikowanych procedur wymagających szczególnego ułożenia głowy pacjenta.

 

Mikroskop Alltion AM-4000*

P7272541To diagnostyczny mikroskop chirurgiczny przeznaczony dla lekarzy stomatologów i laryngologów.

Ma 6 stopniową regulację powiększenia oraz oświetlenie LED 20W, imitujące barwę światła zbliżoną do słonecznego.

W mikroskopie zastosowano optykę okulistyczną firmy SCHOTT.
Firma ta, od ponad stu lat, jest czołowym światowym producentem szkła optycznego. Bogata gama produktów jest wynikiem nieustannych badań, wdrożeń nowych materiałów oraz najnowszych technologii z zakresu przetwarzania szkła optycznego. Soczewki Schott gwarantują jasny i trójwymiarowy obraz, wyposażone są w antyrefleks i wysoką rozdzielczość, dużą głębię ostrości i doskonały kontrast.

Ergonomiczna konstrukcja mikroskopu zapewnia łatwą i naturalną obsługę.

Budowa ramienia pantograficznego pozwala na pracę z mikroskopem w pozycji siedzącej, wyprostowanej, co z kolei pozwala na wyeliminowanie bólu pleców i szyi.

Mikroskop wyposażony jest w obiektyw o ogniskowej 250 mm i pokrętło dostrajania ostrości – micro-focus.

Autoklaw Melag 23b+

P7272600To sterylizator parowy klasy B, zgodne z normą europejską EN 13060. Producent szereguje ten autoklaw w klasie PRO, czyli w grupie urządzeń do profesjonalnych zastosowań w dziedzinie sterylizacji parowej.

Praca autoklawu Vacuklav 23B+ w nowoczesnym systemie jednokrotnego obiegu wody chroni zarówno instrumenty, jak i autoklaw. Przed uruchomieniem cyklu sterylizacji autoklaw automatycznie rygluje drzwi, zabezpieczając komorę przed niepowołaną dehermetyzacją.

Program "test próżniowy" (sprawdzenie szczelności systemu) oraz test na przenikalność pary wodnej, pozwalają w każdej chwili na sprawdzenie i dokumentację sprawności autoklawu przez użytkownika. W odróżnieniu od testu biologicznego, wynik otrzymuje się już po kilku minutach.

Autoklaw posiada program szybki w celu sterylizacji instrumentarium do bezpośredniego użytku. Możliwa jest sterylizacja nieopakowanych instrumentów w przeciągu 15 minut.

RTG Plamica Pro

P7272537Wewnątrz ustny aparat rentgenowski najwyższej klasy. Zapewnia łatwe i precyzyjne pozycjonowanie oraz wysoką jakość i rozdzielczość obrazowania. Został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu i usprawnieniu obrazowania wewnątrzustnego.

Planmeca ProX ma wyważone ramię, które zapewnia płynne, dokładne ruchy.

Niepowtarzalny, niesymetryczny projekt głowicy rentgenowskiej sprawia, że pozycjonowanie jest wyjątkowe łatwe.

Aparat ma zaprogramowane szybkie ustawienia umożliwiające dobór odpowiednich wartości ekspozycji z optymalnymi parametrami dla zębów trzonowych, przedtrzonowych, siekaczy, kłów i badań endodontycznych. Parametry obrazowania są automatycznie wczytywane według wybranego obszaru ekspozycji i celu diagnostycznego. Wartości można w razie potrzeby regulować manualnie.

Planmeca ProX zapewnia pełną kontrolę parametrów obrazu (kV, mA, czas), gwarantując tym samym optymalne obrazowanie dla różnych warunków anatomicznych. Napięcie jest regulowane w zakresie od 60 do 70 kV, a prąd anodowy od 2 do 8 mA.

Wysoka częstotliwość (66kHz) i stały potencjał promieniowania generatora powoduje, że dawka promieniowania jonizującego, pochłanianego przez pacjenta, jest zmniejszona o ponad 25% w porównaniu do konwencjonalnych generatorów AC.

Skaner Durr Dental Vista Scan Mini Easy

P7272518Skaner pamięciowych płyt obrazowych VistaScan Mini sprawia, że diagnostyka RTG jest jeszcze szybsza. Wybraliśmy go jednak ze względu na bezkompromisową jakość zdjęcia.

VistaScan Mini dzięki technologii PCS, dzięki rozdzielczości 22 LP/mm, i 16-bitowej (65.536) skali szarości, jest w stanie dokładnie pokazać ubytki próchnicowe D1 oraz instrumenty endodontyczne aż do ISO 06.

Cienkie, elastyczne płytki obrazowe są przyjemne dla pacjentów, a dzięki specjalnej powłoce bardzo trwałe. Zapis na płytce zostaje odczytany zaledwie w kilka sekund. Płytki obrazowe VistaScan są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Dla bezpieczeństwa Pacjentów są zakładane specjalne, jednorazowe osłonki ochronne.

Skaner zdobył nagrodę Red dot design 2011.

Endometr APEX NRG XFR

P7272552Endometr Apex to miniaturowy, prosty w użyciu i dokładny cyfrowy endometr.

Zapewnia dokładność i precyzję pomiaru. Wykorzystuje wieloczęstotliwościowy sygnał pomiarowy, który pomija błędne sygnały pojawiające się wewnątrz zakrzywionych kanałów. Uwzględnia wyłącznie wartościowe sygnały i wylicza średnią tylko z nich. Precyzyjnie
i dokładnie lokalizuje wierzchołek, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z kanałem suchym, mokrym, czy krwawiącym. Dodatkowo przy zbliżeniu do wierzchołka korzeniowego w endometrze uruchamia się alarm dźwiękowy, wskazujący, że trzeba zachować szczególną ostrożność. Pozwala to skupić się tylko na pacjencie, a nie na urządzeniu.

Kable w endometrze APEX NRG XFR są o 80% krótsze niż w innych endometrach. Krótka droga, pomiędzy narzędziem pomiarowym umieszczonym w kanale i endometrem, pozwala na wyeliminowanie czynników zewnętrznych, które często zakłócają słabe i delikatne sygnały.

Endometr APEX NRG XFR umożliwia łatwe zapobieganie zakażeniom. Kable i końcówki można sterylizować. W skład zestawu endometru wchodzą specjalne, jednorazowe woreczki na endometr pozwalające uniknąć zakażeń krzyżowych.