Dlaczego pielęgnacja protez z CURAPROX ?

Dlaczego produkty CURAPROX są najlepsze do pielęgnacji protez ?

Aktywny tlen w środkach do higieny protez czyści skutecznie, ale może powodować uszkodzenia w powierzchni protez. Naturalny kwasek cytrynowy zachowuje ich wartość i jest równie skuteczny - dba o Twoje zdrowie:
Tak jak w przypadku naturalnych zębów szkodliwe bakterie płytki nazębnej gromadzą się na protezach i pod nimi, gdzie powodują stan zapalny. Toksyczne bakterie są często przyczyną chronicznego zapalenia błony sluzowej jamy ustnej pod protezą. Zapalenie wiąże się również z obciążeniem układu immunologicznego oraz odpornością całego organizmu. Może przyczyniać się również do udaru mózgu, zawału serca, a nawet raka.

Unikaj ataków na Twoją protezę:
Czysta proteza ma ogromne znaczenie dla zdrowia i komfortu jej noszenia. Ponadto obejmuje duży obszar błony śluzowej jamy ustnej.

Problemem są jednak środki, które zawierają agresywny tlen, który usuwa płytkę nazębną, ale równocześnie uszkadza protezę. W protezie tworzą się mikropęknięcia, w których następnie gromadzą się szkodliwe bakterie, toksyny i zarodniki grzybów. Ma to oczywiście wpływ na zdrowie, jak również na jakość i wygląd protezy.

Naturalna pielęgnacja z siłą cytryny:
Środki do czyszczenie protez, które zawierają naturalny kwas cytrynowy nie są szkodliwe dla zdrowia oraz walorów estetycznych protez. Kwas cytrynowy rozpuszcza toksyny i zarodniki grzybów, które tworzą się codziennie na protezie, a także skutecznie i trwale usuwa płytkę nazębną. Co więcej: zapobiega również tworzeniu się mikropęknięć na protezie, które spowodowane są używaniem tabletek zawierających agresywny tlen. Ochrona protezy i Twojego zdrowia.
Z naturalną pielęgnacją Twoja proteza pozostanie jak nowa przez wiele lat.

BDC – wysokiej jakości system dla wysokiej jakości protez:
Kompatybilny zestaw do czyszczenia protez CURAPROX BDC (ang. Biological Denture Care) - preparaty czyszczące, szczoteczka i pojemnik. Zestaw gwarantuje kompleksową higienę protez, które przecież zasługują na równie profesjonalną opiekę jak naturalne zęby. Tylko codzienne czyszczenie i cotygodniowa dezynfekcja zapewnią Twojej protezie należytą ochronę, a Twoim dziąsłom i śluzówce - dobre ukrwienie i zdrowie.

Protezy pozostają jak nowe dzięki naturalnej opiece:
Produkty CURAPROX BDC zapewniają naturalną, nie chemiczną czystość twojej protezy. Niektóre środki czyszczące zawierające aktywny tlen uszkadzają akryl protezy: staje się on porowaty, gromadzą się tam bakterie, toksyny i zarodniki grzybów. Tymczasem siła CURAPROX BDC opiera się na naturalnych składnikach: kwasek cytrynowy skutecznie usuwa płytkę nazębną i jest bezpieczny dla protezy. Twoja proteza pozostanie jak nowa przez wiele lat.

Twoja proteza - to część Ciebie:
Protezy są pozytywnym aspektem dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Protezy sprawiają, że wyglądasz młodziej. Zyskujesz nową pewność siebie w kontaktach z innymi; żucie i mówienie stają się łatwiejsze.

Higiena jamy ustnej i protez jest bardzo ważna:
Stan zapalny dziąseł może utrzymywać się pod protezą, jeśli nie jest czyszczona skutecznie, uwięzione resztki jedzenia prowadzą do zapalenia dziąseł i paradontozy. Jeśli czyścisz swoją protezę codziennie i dezynfekujesz ją raz w tygodniu za pomocą produktów CURAPROX BDC masz pewność, że środowisko Twojej jamy ustnej będzie zdrowe. Twoja proteza nie stanie się krucha i pozostanie jak nowa przez wiele lat.

Więcej niż tylko czyste, wyglądają jak nowe:
Produkty CURAPROX BDC pomagają dbać o protezy, bezpiecznie usuwając wszystkie osady z codziennego i tygodniowego użytkowania. Delikatnie czyszczą i dezynfekują.

Zapobiega niebezpiecznym mikropęknięciom:
CURAPROX BDC wykorzystuje naturalną siłę kwasu cytrynowego. Ma on korzyści zarówno estetyczne jak i zdrowotne: kwas cytrynowy zapobiega mikropęknięciom w protezie. Te mikropęknięcia zagrażają zdrowiu - są one spowodowane przez agresywny tlen, który jest dodawany do komercyjnych środków czyszczących protezy. Szkodliwe bakterie, toksyny i zarodniki grzybów gromadzą się w pęknięciach przez co proteza staje się nieestetyczna, a nawet szkodliwa. Tymczasem siła CURAPROX BDC opiera się na naturalnych składnikach, które sprawiają, że Twoja proteza pozostanie jak nowa przez wiele lat.

PRODUKTY CURAPROX do pielęgnacji protez:

Szczoteczka CS 5460 ultra soft - przeciwdziała toksycznym bakteriom, zbierając je spod protezy. To 5,460 ultra cienkich włókien oraz duże zagęszczenie włosków na główce szczoteczki czyści niezwykle delikatnie. Stymuluje również dziąsła, poprawiając ich ukrwienie.

Klasyczne szczoteczki do zębów

Curaprox Classic

Żel czyszczący BDC 100 żel do codziennej higieny protez. Usuwa płytkę bakteryjną, która tworzy się na protezie, nadając jej naturalną świeżość. Delikatnie czyści i dezynfekuje. Zapewnia trwałość protez. Zawiera sól morską.

Żel do higieny protez.

Żel do higieny protez.

BDC 105 koncentrat - do higieny protez. Koncentrat czyszczący do rozcieńczania. Delikatnie czyści i dezynfekuje. Zapewnia trwałość protezy. Protezy można przechowywać w specjalnym pojemniku. Zawiera olejek eukaliptusowy.

Koncentrat-36026_BDC 105_weekly_100ml

Koncentrat do higieny protez.

BDC 110 pojemnik - (niebieski) | BDC 111 pojemnik - (miętowy). Pojemnik do czyszczenia i przechowywania protez z praktycznym ociekaczem. Nadaje się do intensywnego czyszczenia protez częściowych i całkowitych oraz aparatów ortodontycznych.

Pojemniki do protez 39076_BDC_111-112

Pojemniki do przechowywania protez Curaprox.

BDC 150 szczoteczka - do protez (biała) | BDC 152 (miętowa). Opatentowany kształt szczoteczki likwiduje zabrudzenia i osady bakteryjne. Dzięki specjalnej spiralnej konstrukcji szczoteczki mamy pewność, że wszystkie powierzchnie protezy są dokładnie wyczyszczone.

Szczotka do pielęgnacji protez firmy Curaprox

Szczotka do protez

BDC 190 zestaw - w praktycznej kosmetyczce zawiera: BDC 100 żel do codziennej higieny protez, BDC 105 koncentrat do cotygodniowej higieny protez, BDC 111 pojemnik, BDC 150 szczotka do protez oraz szczoteczka CS 5460 ultra soft do szczególnie delikatnego masażu dziąseł.

Zestaw Curaprox do pielęgnacji protez

Zestaw do pielęgnacji protez

Przybornik z produktami do pielęgnacji protez.

Przybornik z produktami do pielęgnacji protez.

W Stomatologi Dla Uśmiechu dowiedzą się Państwo jak prawidłowo dbać o swoje protezy.  Zapraszamy !

źródłem powyższych informacji jest strona Curaprox Polska www.curaprox.pl