Zgodnie z ustawą informujemy, że strona wykorzystuje pliki cookies, które ulepszają korzystanie z naszej strony - więcej...Akceptuję, nie pokazuj więcej.

Stomatologia mikroskopowa

fotolia_78815920Użycie mikroskopu stomatologicznego pozwala zminimalizować ryzyko powikłań
i usprawnia cały proces leczenia. Stosujemy go głównie podczas leczenia kanałowego, kiedy wymagana jest niezwykła dokładność. Powiększenie, jakie daje mikroskop umożliwia odnalezienie ujść kanałów często niewidocznych gołym okiem.

Wszystkie zabiegi leczenia kanałowego są przeprowadzane z użyciem mikroskopu.
Nie doliczamy z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat.

Leczenie kanałowe jest leczeniem kosztownym, jednak w porównaniu do zabiegów protetycznych czy implantologicznych jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Pozwala nam także zachować własne zęby na dłużej.

Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. W celu odizolowania zęba od bakterii bytujących w jamie ustnej zakładamy koferdam (specjalną gumę). Sprawia on także, że chemiczne środki, przeznaczone do płukania wnętrza kanałów, nie mają kontaktu
z jamą ustną. System kanałów korzeniowych oczyszczamy przy pomocy narzędzi
niklowo - tytanowych. Aby leczenie kanałowe było wykonane prawidłowo, kanały muszą być oczyszczone na całej ich długości, którą określamy przy pomocy endometru. Tak przygotowane kanały wypełniamy specjalnym materiałem tzw. gutaperką. Dzięki jej podgrzaniu kanały mogą być wypełnione w sposób trójwymiarowy, co zapewnia hermetyczne ich zamknięcie i zdecydowanie zwiększa szansę powodzenie leczenia. Bardzo istotną kwestią jest szczelna odbudowa ostateczna. Badania wykazują, że w większości przypadków
to właśnie odbudowa miała decydujący wpływ na rokowanie i przetrwanie zęba.

Za pomocą mikroskopu kontrolujemy także dokładność szlifowania i szczelność prac protetycznych.